Geek Girls Carrots Bydgoszcz #30

Gotowi do kolejnej podróży ze zmotywowanymi Karotkami?

Może Twoja podróż ma już dopracowaną w szczegółach trasę, a może jeszcze nie wiesz jaki kierunek wybrać.
To spotkanie będzie idealnym momentem, aby dołączyć do nas.

Nasze listopadowe Karotkowe podróżniczki to Aleksandra Kornecka i Marta Nowak.

Aleksandra to Software Quality Assurance Engineer i certyfikowana testerka z pasją do nurtu TestOps, analizy wymagań,
user experience oraz architektury informacji. Pomysłodawczyni i liderka Girls Who Test. Moderatorka forum EuroSTAR TEST Huddle. Absolwentka kognitywistyki na UAM prowadząca obecnie zajęcia z testowania na tym kierunku. Według Aleksandry „jedni mówią, że testować może każdy oraz że stanowisko testera oprogramowania jest łatwą „furtką” do pracy w branży IT. Inni mówią, że bez umiejętności programowania się nie obejdzie i potrzebujesz różnych certyfikatów, aby nosić miano prawdziwego testera. W swoim wystąpieniu zdementuje ona obydwa założenia poprzez wskazanie co i dlaczego w zawodzie testera jest najważniejsze. 🙂 Wskaże również miejsce testowania w cyklu wytwarzania oprogramowania i zaprezentuje czym na co dzień tester się zajmuje oraz w jaki sposób jego praca się przydaje całemu zespołowi. Entuzjastka rozwoju osobistego, social mediów, eventów IT, networkingu oraz sprintów – zarówno tych w metodyce zwinnej, jak i na bieżni. W wolnych chwilach fotografuje i tańczy tango.

Druga Prelegentka – Marta, rodowita Bydgoszczanka, od 8 lat ściśle związaną z branżą IT nie tylko na rodzimym gruncie. Poruszając się w temacie pt. „Cykl życia incydentu, czyli ścieżki rozwoju w IT”, na podstawie przykładowego problemu po stronie klienta zaprezentuje drogę, jaką musi pokonać incydent od użytkownika aż do rozwiązania. Przy okazji objaśni poziomy wsparcia technicznego od 1szej linii wsparcia aż do 4/5. Opowie też o kilku przykładowych stanowiskach pracy w branży. Zamiast wymieniać szkoły czy kursy, które skończyła, ciekawsza będzie, jak twierdzi, wzmianka o tym, czego nie ukończyła. Nigdy nie została architektem, gdy po 3 miesiącach porzuciła studia na WSG. Nie została też filologiem, kiedy po 2 latach angielskiego wyjechała do Anglii. Jednak dość zaskakująco – jest informatykiem, mimo że studiów informatycznych nigdy się nie podjęła.

Data: 22 listopada 2017 r. o godz. 18:00

Miejsce: W Cafe Kino (ul. Długa 32) w Bydgoszczy

Agenda spotkania:

18:00 – 18:10 Rozpoczęcie
18:15 – 18:45 Aleksandra Kornecka: „Czy już jestem testerem/testerką oprogramowania?
18:50 – 19:20 Marta Nowak: „Cykl życia incydentu, czyli ścieżki rozwoju w IT”
19:30 – Networking 🙂

Wstęp wolny RÓWNIEŻ DLA MĘŻCZYZN.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/515748362128090/

B I L E T pobierz (BEZ DRUKOWANIA) ze strony: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/bydgoszcz/geek-girls-carrots–30-174808/?source=directory

Pobierz z palety otaczających nas jesiennych barw całą pozytywną energię i zabierz ją do jakże interesującego świata IT, świata nieustannej podróży.

Masz wiele do zyskania. Posłuchasz, a być może spotkanie sprawi, że rozważysz nawet ewentualną zmianę trasy Twojej podróży.

Gdziekolwiek jesteś w swoich poczynaniach – na pewno warto bywać z nami 🙂 Pamiętaj! Nikt za Ciebie nie poczuje prawdziwego klimatu spotkania!​ Można również dołączyć do grupy na facebooku Carrots Bydgoszcz.

GORĄCO ZAPRASZAMY!

Partners: