Geek Girls Carrots Białystok #32. Powrót do korzeni

Białostockie Karotki wracają. Widzimy się 13 grudnia o 18:00 w Kawiarni Fama. Wracamy do kalendarza lokalnych meet-upów – i wracamy do korzeni, czyli do tematów stricte technologicznych w kobiecym wydaniu. 

Spotkamy się z trzema fantastycznymi dziewczynami, z których każda zupełnie inną drogą trafiła do branży IT. Będzie – jak to na GGC – garść osobistych, inspirujących historii. Porozmawiamy też o tym, czym jest ten „sukces” w pracy programistki oraz o umiejętności programowania z punktu widzenia… medycyny. 

Partnerem spotkania jest Transition Technologies PSC, prężnie rozwijająca się spółka wywodząca się z Grupy Kapitałowej Transition Technologies. Białostocki oddział TT PSC jest jednym z największych pracodawców z branży IT w regionie, stanowiska na które rekrutuje znajdziecie na https://kariera.tt.com.pl. 

Agenda:

18:05  Powitanie – Katarzyna Stempniak, organizatorka GGC Białystok 

18:15  Wystąpienie otwierające – Urszula Wnuszyńska, manager w Transition Technologies PSC

18:45 „Oszukuję się” – Karolina Jabłońska-Korsan

Co naprawdę dzieje się za kulisami success story i czy da się w wieku 27 lat zacząć karierę zawodową od zera. Historia prawdziwa. 

19:15 „Zamiast gadać do gumowej kaczki – idź pogadać z prawdziwą”  Agata Gołaszewska 

Jak – z medycznego punktu widzenia – programista może skuteczniej radzić sobie z rozwiązywaniem problemów. Oraz czym karmić swój umysł i jak sprawić, by mózg nie popadł w rutynę!

19:45 Czas na 2-minutowe prezentacje Uczestniczek

19:50 Ciasto marchewkowe & networking

Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/638935829830032/ 

O PRELEGENTKACH

Urszula Wnuszyńska – manager w Transition Technologies PSC Sp. z o.o. w Białymstoku, firmy wywodzącej się z Grupy Kapitałowej Transition Technologies. Grupa specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla przemysłu, szczególnie Connected Product Lifecycle Management i zastosowaniu w przemyśle najnowszych technologii Internetu Przedmiotów (IoT), a także Rozszerzonej Rzeczywistości (AR). Z firmą związana jest od początku rozpoczęcia działalności w tym regionie tj. od 2008 roku, gdzie rozwijała umiejętności w zakresie zarządzania zespołem rozproszonym.

Pełni kluczową funkcję Asia and USA Delivery Lead and Business Managera – odpowiedzialna jest za kontakty biznesowe oraz prowadzenie projektów na rynku amerykańskim i japońskim. Jej wieloletnie doświadczenie oraz zdobytą wiedzę przekazuje w zakresie rozwoju przedsiębiorstwa. Jest ekspertem w temacie bezpieczeństwa oraz norm ISO.

Absolwentka Wydziału Informatyki, Politechniki Białostockiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego  kierunku: „Zarządzanie projektami informatycznymi”. Wykładowca na Politechnice Białostockiej. Obecnie słuchaczka studiów MBA na Akademi Leona Koźmińskiego. Jest cenionym mentorem Fundacji Coder Dojo, czynnie wspiera działania Geek Girls Carrots.

Karolina Jabłońska-Korsan – z wykształcenia polonistka, z wyboru frontend developer. Przez kilka lat marzyła o własnej manufakturze mydła, ale przeraziła ją papierologia. Wzięła się więc do kodowania, bo do tego wystarczy komputer. Po 1,5 roku nauki zaczęła pracować dla norweskich startupów z sektora finansowego. Ostatnio nurkuje w meandrach JavaScriptu i tęskni za robieniem animacji w CSS-ie. 

Agata Gołaszewska – z wykształcenia diagnosta laboratoryjny, doktorantka przy Zakładzie Chemii Fizycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz absolwentka studiów podyplomowych kierunku Informatyka na Politechnice Białostockiej. Zainteresowana wpływem nietypowych połączeń dziedzin naukowych na efektywność w pracy naukowca.

Partners: