Carrots Google Meet-Up

Hi there! We’re back after a short break with a Xmas MeetUp. This time we’ll dive into Google services and we’ll learn how to leverage them in everyday life.

We’ll show you how to plan your trips, how to use the calendar to get on top your „chaotic” lives, we’ll share our experience on how we use Google to prepare workshops for you and finally we’ll shed some light on a rather business topic – Google Analytics.

Google tools are awesome, free and available to everybody.

This MeetUp will be more workshoppy, compared to the previous ones. What does it mean exactly? It means aside from the talks you’ll be able to put the newly learned knowledge into practice right there on the spot, so please bring your laptop (tablet, cell phone).

 

Due to a limited capacity in terms of number of participants, we’d like to ask you to fill out the registration form.

Register herehttp://bit.ly/2B0S9gC
Deadline: 17. 12. 2017 (Sunday, 20:00)

When:

20 December, 2017 – 5 pm

Where:

Tieto Towers

 


Carrots Google Meet-Up

Ahoj! Po delší přestávce jsme opět tady a rovnou jsme pro vás připravili zajímavý vánoční MeetUp. Tentokrát budeme probírat služby Google a jejich využití v každodenním životě. 

Ukážeme vám, jak si pomoct při plánování malých i větších výletů, jak využít kalendář a mail pro uspořádání svého chaotického života, podělíme se o zkušenosti, jak google využíváme my, když pro vás chystáme naše workshopy a všechno to zakončíme tak trochu byznysově – úvodem do Google Analytics. 

Google nástroje jsou vynikající, zdarma a dostupné pro všechny. 

Tento MeetUp bude oproti všem předchozím o něco více workshopový. Co to znamená? Že kromě přednášek budou i praktická cvičení, takže si s sebou klidně vemte svoje noťasy (tablety, mobily) a budete si moct všechno, co probereme, hned na místě vyzkoušet.

 

Máme omezenou kapacitu míst a proto vás prosíme o vyplnění přihlášky. Jakmile bude kapacita naplněna, přihlášky budou uzavřeny.

Registrujte se zdehttp://bit.ly/2B0S9gC
Přihlašujte se do: 17. 12. 2017 (neděle, 20:00)

Kdy:

20. prosince 2017, 17:00

Kde:

Tieto Towers

Partners: