Małgosia Ratajska-Grandin obejmuje funkcję Prezeski Fundacji Carrots

Warszawa- 1 marca 2018 r. Rada fundacji Carrots, największej polskiej organizacji promującej kobiety w nowych technologiach powołała Małgorzatę Ratajską-Grandin na Prezesa. Ilona Skarbowska, dotychczas pełniąca tę funkcję, pozostaje w organizacji. Ilona będzie odpowiadać za międzynarodowy rozwój Karotek.

Społeczność Carrots prężnie się rozwija poza granicami Polski, szykujemy nowe partnerstwa, dlatego też powstała potrzeba utworzenia odrębnego stanowiska zajmującego się rozwojem sieci miast i partnerstw – mówi Ilona Skarbowska.

Małgorzata Ratajska-Grandin, nowa prezes Fundacji Carrots, to przedsiębiorca, współzałożycielka startupu Yagram Health działającego w sektorze zdrowia. W 2017 Małgosia za projekt aplikacji mobilnej dla kobiet w ciąży otrzymała tytuł Innovators under 35, w konkursie organizowanym przez MIT Technology Review. W tym samym roku startup który współtworzyła został wybrany przez Philips do prestiżowego programu Healthworks. Ratajska, w 2016 wygrała główną nagrodę w konkursie Bamboo Growth – Innowacyjny pomysł na biznes. Pierwszy kontakt z trzecim sektorem Małgosia zdobyła jeszcze na studiach angażując się w działania Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a następnie współpracując z Fundacją Bęc Zmiana. Jej kariera rozpoczęła się w Parlamencie Europejskim, gdzie odbyła staż w biurze poselskim prof. Dariusza Rosatiego. Następnie przez 5 lat pełniła funkcję Przedstawiciela Małopolski w Brukseli. Małgosia ukończyła Nauki Polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała na Sciences Po Paris, jest również stypendystką rządu francuskiego i absolwentką Université Panthéon-Sorbonne à Paris. Mama dwóch cudownych córek Zosi (6 l.) i Julii (4 l.), każdą wolną chwilę spędza na łonie natury. Zapalony żeglarz.

 

Misją Fundacji Carrots jest budowanie silnej społeczności kobiet zainteresowanych IT nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jako społeczność Carrots chcemy pokazać, że kobiety współtworzą awangardę innowacji. Programowanie, budowanie produktów technologicznych to kreowanie nowej rzeczywistości. Niewątpliwie jest to fascynująca ścieżka kariery, ale wiąże się z nią również ogromna odpowiedzialność. Musimy sprawić żeby nowe produkty były tworzone z sensem, żeby miały pozytywny wpływ na nas samych i nasze otoczenie. Chciałabym, żeby Carrots mówiły silnym kobiecym głosem na temat sztucznej inteligencji,  cybersecurity, blockchain oraz health / fintech. W naszych działaniach pokażemy, że łączenie ludzi, innowacja i otwartość, czyli wartości, które od samego początku  promują Karotki, i które towarzyszyły powstaniu world wide web, są kołem napędowym najlepszych projektów – mówi Małgorzata Ratajska-Grandin.

Fundacja Carrots, potocznie Karotki, jest społecznością kobiet kochających technologię. Społeczność powstała w 2011 roku w Warszawie, w ciągu swojej działalności wyrosła na międzynarodową organizację, która organizuje technologiczne spotkania, warsztaty programistyczne oraz promuje wzorce kobiet w IT. Carrots może poszczycić się realizacją projektów w 33 miastach, 15 krajach na świecie. Obecnie społeczność skupia około 30 000 osób w kraju i za granicą. Fundatorką projektu jest Kamila Sidor, która była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za swoją pracę społeczną w Polsce oraz za granicą.

 

Kontakt dla mediów:

Małgorzata Ratajska-Grandin

malgosia@gocarrots.org

+48 574 679 707

Partners: