Geek Girls Carrots Białystok #18

12 maja (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy na 18. spotkanie społeczności Geek Girls Carrots Białystok. Spotkanie tym razem pod hasłem: Geeks Just Want to Have Fun!

Miejsce: Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

Wstęp wolny po rejestracji >> 

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u >>

To będzie zupełnie niezwykłe spotkanie. W Zmianie Klimatu tego wieczoru wyląduje grono niezwykłych postaci, zmaterializują się niecodzienne gadżety. Skutki mogą być nieoczekiwane i nieodwracalne! Ekipa „We Code For Food” z Politechniki Białostockiej opowie o swoim projekcie Phobos, z którym wygrała konkurs Microsoft Imagine Cup Poland 2014 w kategorii „Innovation”. Phobos to system, który wykorzystując technologie wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i sensor ruchu Microsoft Kinect wspomaga pracę psychoterapeutów w procesie leczenia fobii.

Natomiast Kamil Sijko i Łukasz Dziedziul z Fundacji CoderDojo Polska opowiedzą, jak wciągają dzieciaki w świat programowania. W spotkaniu wezmą też udział reprezentanci najmłodszego pokolenia geeków – uczestnicy warsztatów kodowania prowadzonych przez Fundację CoderDojo w Zambrowie. Geekowskie gadżety! Podczas spotkania będzie można obejrzeć, poznać i wypróbować:

• Oculus Rift – czyli wrota do rzeczywistości wirtualnej

• zestaw MakeyMakey – czyli jak z plasteliny zrobić kontroler do gier

• robot „Ścigacz” – sterowany wifi, wysyła obraz w HD i ma inne cool umiejętności

• robot „Czerwony Baron” – wyposażony w czujniki zbliżeniowe

• orkiestra ze stacji dyskietek floppy 3,5 cala

• najlepsze projekty Scratch – RiverRaid, Gekon

• gry, klipy i grafiki wykonane przez dzieciaki z CoderDojo

Prelegenci:

• Fundacja CoderDojo Polska

CoderDojo to inicjatywa uczenia dzieci i młodzieży wykorzystywania KREATYWNIE nowych technologii.

Wystąpią:

Kamil Sijko – prezes Fundacji CoderDojo Polska, absolwent psychologii społecznej z warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, amator-entuzjasta nowych technologii, informatyki i edukacji też. Pracuje w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie. Więcej na kamil.sijko.pl

Łukasz Dziedziul – wiceprezes Fundacji CoderDojo Polska, absolwent Politechniki Białostockiej, entuzjasta linuksa i rozwiązań open source. Zawodowo zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych w Javie i Groovym. W wolnych chwilach jest zajęty żoną, synami, domem i kotem. Hobbystycznie robi różne dziwne rzeczy na swoim domowym Debianie oraz zbiera filmy i komiksy Marvela.

• „We Code For Food”

Zwycięzcy finału Microsoft Imagine Cup Poland 2014 w kategorii Innovation. Drużyna studentów Politechniki Białostockiej w składzie: Marek Antoniuk, Łukasz Balukin, Wojciech Bancarzewski, Mariusz Doborowolski, Anna Skobodzińska (grafik); mentor drużyny: mgr inż. Maciej Kopczyński. Zwycięski projekt to Phobos – system, który wykorzystując najnowsze technologie wirtualnej rzeczywistości (Oculus Rift) i sensor ruchu Microsoft Kinect wspomaga pracę psychoterapeutów w procesie leczenia fobii.

Partners: