Kobiety w nowych Technologiach

Zapraszamy na spotkanie, które powstało we współpracy z TechKlub Kielce. W czasie wydarzenia będziemy rozmawiać o Kobietach w nowych technologiach. Uwaga! Panowie są bardzo mile widziani!

 

Agenda:
17:30 Dlaczego lepiej być w IT? O trendach i promowaniu nowych technologii. Anna Błaszczyk
18:00 Nowe technologie dla dziewczyn – stypendia Intela i Perspektyw Magda Rulska
18:30 Od pomysłu do start-up’u – od czego zacząć? Gosia Mróz
19:00 Stwórz swoj startup – Platforma startowa TechnoparkBiznesHub – Kielecki Park Technologiczny
19:10 Networking przy pizzy

 

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja:
http://techklubkielce.evenea.pl/
www.techklub.pl/kielce
Prelegentki:

 

prelegentka Anna BłaszczykAnna Błaszczyk
Geek Girls Carrots
Ania od kilku lat mocno wspiera kobiety w branży IT. Nowe technologie towarzyszą jej już od liceum. Choć studiowała w Krakowie od zawsze kocha Wrocław, w którym z przerwami pomieszkiwała. Aktualnie, po ponad rocznej przerwie, powróciła na stanowisko koordynatora w Geek Girls Carrots. Tworzy społeczność kobiet interesujących się nowoczesnymi technologiami w Krakowie. W wolnym czasie uczy się programować, uwielbia poznawać nowych ludzi, najlepiej w towarzystwie dobrej kawy.

 

prelegentka Gosia MrózGosia Mróz
Gosia jest absolwentką King’s College London i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Spędziła kilka lat pracując dla BMW Group w Chinach oraz krakowskiego start-up’u „kontakt.io” rozwijając go w Wielkiej Brytanii. Nie jest inżynierem, choć od zawsze pracuje z technologią. Motoryzacja, IOT, czy AI, nie są jej obce, choć zawsze zaczynała od zera. Dziś buduje własny start-up pomiędzy Polską, Anglią i USA.
Magda Rulska
Wydawnictwo edukacyjne Perspektywy Press
Dziennikarka zajmująca się publicystyką dotyczącą edukacji i nauki. Dyrektor marketingu w Perspektywy Press, warszawskim wydawnictwie publikującym prestiżowe rankingi edukacyjne, promującym naukę w kierunkach związanych ze światem nowych technologii.
Wydawnictwo wraz z Fundacją Edukacyjną „Perspektywy” prowadzi akcję „Dziewczyny na Politechniki”, „Dziewczyny do Ścisłych!”, pilotuje projekty mentoringowe dla kobiet w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).
 
Partners: