Zmiany organizacyjne i osobowe w Geek Girls Carrots

zarzad fundacji carrots

Ilona Skarbowska i Amanda Waliszewska zastąpią Kamilę Sidor w zarządzaniu największą polską organizacją promującą kobiety w nowych technologiach.

8 maja 2017 roku nastąpią zmiany w prowadzeniu i zarządzaniu Geek Girls Carrots. Współzałożycielka i dotychczasowa szefowa projektu, Kamila Sidor, podjęła decyzję o rezygnacji z roli CEO. Decyzja o odejściu podyktowana jest rozpoczęciem współpracy z Wysokimi Obcasami przy nowatorskim projekcie edukacyjnym Akademii Wysokich Obcasów.

Kamila Sidor zakłada fundację, która będzie płynnie kontynuować działania organizacji zgodnie z misją Geek Girls Carrots.

Najlepszą nagrodą za budowanie Geek Girls Carrots jest wiadomość od kobiety, która dzięki nam, Karotkom, uwierzyła w siebie, nauczyła się programować i dostała ciekawą pracę. To co zostało wypracowane przez ponad pięć lat będzie kontynuowane i rozwijane przez kobiety, które, można powiedzieć, są wychowankami Geek Girls Carrots – mówi Sidor. Do tej pory ten projekt był moim największym zawodowym wyzwaniem, ale nie poprzestaję na tym. Planuję kolejne projekty mające na celu rozwój nowoczesnej edukacji i szerzenie dostępu do niej z wykorzystaniem internetu.

Do Zarządu Fundacji zostały powołane na stanowisko Prezeski Ilona Skarbowska, a na stanowisko Wiceprezeski – Amanda Waliszewska.

Specjalistka od UX, Ilona Skarbowska, od 2015 jest związana z Geek Girls Carrots. Aktywnie działała przy organizacji warsztatów programistycznych Code Carrots jak i spotkań technologicznych Carrots Meetups, a od ponad roku zarządzała rozwojem sieci oraz piastowała rolę Head of HR.  Widzę, ile dróg otworzyło się dla mnie dzięki Geek Girls Carrots, jak bardzo pomogły mi one w rozwoju kariery i budowaniu kompetencji – mówi Ilona Skarbowska. Obejmując stanowisko Prezeski Fundacji Carrots będę mogła sprawiać, że będzie więcej historii podobnych do mojej.

Nowa Wiceprezeska Amanda Waliszwska jest programistką, blogerką i prawniczką.  Związana jest ze społecznością Geek Girls Carrots od trzech lat, głównie w roli Head of Social Media oraz reprezentantki organizacji w mediach. Geek Girls Carrots zamieniają nieśmiałe, zagubione kobiety w pewne siebie programistki. Tak było również ze mną. Jeszcze trzy lata temu nie byłabym w stanie uwierzyć w awans z uczestniczki spotkań do wiceprezeski organizacji. Teraz wiem, że tylko tak mogę odwdzięczyć się całej społeczności Karotek za to, co osiągnęłam z nimi w tak krótkim czasie – wspomina Amanda Waliszewska. Wizje i plany, do których zobowiązuje się jako wiceprezeska Carrots opisuje słowami: Raz w miesiącu spotykają się najambitniejsze, najzdolniejsze i najmądrzejsze kobiety w kilkudziesięciu miastach na całym świecie. Jeżeli pewnego dnia zdecydują się na jednym ze spotkań przejąć władzę nad światem, to ja tu jestem po to, aby im w tym pomóc. Karotki są zdolne do wszystkiego. Moją rolą jest dbanie o to, aby nigdy o tym nie zapomniały.

Geek Girls Carrots, potocznie Karotki, jest społecznością kobiet w nowych technologiach. Misją organizacji jest przyciąganie kobiet do nowych technologii. Organizacja powstała w 2011 roku w Warszawie, w ciągu swojej działalności wyrosła na międzynarodową organizację, która organizuje technologiczne spotkania, warsztaty programistyczne oraz promuje wzorce kobiet w IT. Geek Girls Carrots może poszczycić się realizacją projektów w 33 miastach, 15 krajach na świecie. Obecnie społeczność skupia około 30 000 osób w kraju i za granicą. Od maja 2017 oddolny projekt zostaje przekształcony w fundację. Współzałożycielką projektu jest Kamila Sidor, która była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za swoją pracę społeczną w Polsce oraz za granicą.

Kontakt dla mediów:

Ilona Skarbowska
ilona@carrots.pl
+48 502 552 801

Partners: