Warszawa Geek Girls Carrots #23

Data: 14 listopada 2013 r.
Miejsce: Noa Cowork przy ul. Noakowskiego 16/39 w Warszawie
Godzina: 19:00

Zarejestruj się >

Przed nami już 24 spotkanie warszawskich karotek!

Będzie o wykorzystywaniu statystycznego języku programowania R do „szpiegowania” transportu surowców i kontenerów zaa biurka. Opowie nam o tym Olga Mierzwa, pracująca dla holenderskiej firmy Veneficus, gdzie zajmuje się analizą danych za pomocą modeli ekonometrycznych i data maningu.

Joanna Czajka, szczęśliwa animatorka, przybliży nam temat wykorzystywania API programu Adobe After Effects by programistki mogły współpracować z animatorkami. W trakcie spotkania poznamy kulisy pracy animatorek, odkryjemy jak podobna jest ich praca – na pograniczu nowych technologii i kreatywnych wyzwań, a przede wszystkim dowiemy się o możliwości (a nawet potrzebie) współpracy programistek i animatorek przy tworzeniu animacji. To wszystko pod hasłem : „Kobiety, które sprawiają, że coś się dzieje“.

Jeśli chcesz zaprezentować podczas jednej minuty swój projekt celem znalezienia ludzi do współpracy, mentora czy cofoundera napisz do nas na prv, a damy Ci taką możliwość! Kontakt: Katarzyna Dubiniewicz (dubiniewicz.k@gmail.com) lub Estera Kot (esterakot@gmail.com).

Agenda:
19:00 Powitanie – Katarzyna Dubiniewicz & Estera Kot
19:05 Olga Mierzwa Jak wykorzystuje statystyczny język programowania R do „szpiegowania” transportu surowców i kontenerów zza mojego biurka.
19:35 Joanna Czajka „Kobiety, które sprawiają, że coś się dzieje“
20:05 Pitches
20:10 Networking
21:00 After party w Mandali (ul.Emilii Plater 9/11)

Olga Mierzwa

Obecnie mieszka i pracuje pomiędzy Warszawa a Rotterdamem. Moja przygoda z Holandia rozpoczęła sie 4 lata temu podczas studiów, gdzie ukończyłam studia magisterskie z Ekonometrii na Erasmus University Rotterdam. Od lutego 2011 roku pracuje w holenderskiej firmie Veneficus, gdzie zajmuje sie analiza danych za pomocą modeli ekonometrycznych i data maningu. Większość czasu spędzam na projektach związanych z rynkiem FMCG dla Unilever, choć od pół roku jestem także zaangażowana w analizy dla sektora morskiego, które stały sie także moja pasja dlatego na najbliższym spotkaniu będę opowiadać o patrzeniu na transport morski przez analizę danych. Opowiem o tym jak wykorzystuje statystyczny język programowania R do „szpiegownia” transportu surowców i kontenerów zza mojego biurka.

Joanna Czajka

Szczęśliwa animatorka.

W 2009 stworzyła animowany film dyplomowy „Lovestory“, w pracowni Daniela Szczechury, w PJWSTK Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Tuż po dyplomie wyjechała do Londynu po kolejne inspiracje i na studia w Central Saint Martins, kierunek Character Animation. Jej dyplomowy animowany film 3d był stworzony we współpracy z i wyświetlony w National Gallery.

W 2010 roku w Londynie, została zaproszona przez wokalistkę Tallulah Rendal do współtworzenia jej drugiej płyty „Alive“. Zrealizowała animowany teledysk do jednej z piosenek „Lost on the way“.

Po powrocie do Polski w 2011 r., razem ze swoim chłopakiem założyła studio animacji – AnimacjaReklamowa.pl., którego ofertą są animowane spoty reklamowe. W ciągu niespełna trzech lat wykonała ok. 50 animacji dla 18 klientów, w tym m.in. Ceneo Grupa Allegro, Grupa Divante, UsabilityTools, Urząd Dolnośląski, WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne… i innym zadowolonym klientom. J

W 2012 roku, razem z przyjaciółmi założyła KiooiK Games, niezależne studio projektujące aplikacje na urządzenia mobilne. Przez pierwszy rok działalności stworzyli 3 aplikacje dla dzieci, w tym jedną opublikowaną we wrześniu tego roku, razem z WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Oryginalna aplikacja KiooiKa – Memollow Memory Games on Pillows otrzymała w Stanach Zjednoczonych nagrodę Silver Honour Parents‘ Choice Award (fundacja zał. w 1978 roku, przyznająca nagrody za jakość produktów dziecięcych).

Dzisiaj? Dalej animuje dla jednego i drugiego studia 🙂

 

Partners: