Wrocławski Hackerspace zaprasza na swoje spotkania

Hacker – przedstawiciel Homo Sapiens, występujący najczęściej na obszarach zurbanizowanych. Wbrew obiegowym opiniom różniący się od nietoperza – potrafi żyć poza ciemnymi piwnicami. Genetycznie uzależniony od intelektualnych wyzwań. Charakteryzuje go wysoce rozwinięta kreatywność, ciekawość świata, potrzeba rozwiązywania problemów i zainteresowanie technologiami, co wykorzystuje do ulepszania otoczenia (hackowania rzeczywistości).

Typowy przedstawiciel tego gatunku wymyśla rozwiązania zmieniające świat jeszcze przed śniadaniem. Bardzo udanie wyszukuje dziurę w całym, po czym znajduje dla niej pożyteczne zastosowanie (i 99 nieprzydatnych, lecz efektownie błyskających LED’ami).

Przez laików bywa mylony ze szkodnikami z gatunków takich jak cracker lub script kiddie, którzy działają na niekorzyść innych jednostek w ekosystemie (co haker zwalcza jako naturalny drapieżnik).

Uwaga – szczególnie większe skupiska osobników tego gatunku bywają niebezpiecznie inspirujące. Przebywanie w ich towarzystwie może wywoływać nagły efekt zwiększenia potencjału otoczenia. Znane są liczne przypadki wystąpienia nawet takich efektów ubocznych.

Większość osobników jest podatnych na „Nerd Sniping“. Niebezpiecznie przenosi się to na innych.ych jak „wzrost gospodarczy“.

Więcej o inspirującej idei hakerspace’ów i tym, jak rozwijają się się na świecie znajdziesz na podstronie naszej wikipedii Czym właściwie są hakerspace’y?.

Aktualne działania wrocławskiego hackerspace:
Jeśli chodzi o działania naszej kiełkującej organizacji – wraz z wrocławską Google Developers Group organizowaliśmy niedawno spotkanie dotyczące Google Glass.
Zorganizowaliśmy także spotkanie na temat druku 3dw Krzywym Kominie we Wrocławiu.
Planujemy wkrótce m.in. akcję pokazującą, że „programować może każdy” (chcemy wyjść z Pythonem „na ulice” Wrocławia) czy projekt „Podstawówka” mający na celu stworzenie z zapomnianego przez wszystkich miejsca w jednej z wrocławskich szkół kreatywnej przestrzeni dla dzieciaków.

Kontakt z nami:
www: hswro.org
email: kontakt@hacerspace.wroclaw.pl
fb: facebook.com/HackerspaceWroclaw

Partners: